معرفی بازی

بازی سونیک خارپشت Sonic the Hedgehog

بازی سونیک خارپشت (Sonic the Hedgehog) عنوان یک مجموعه بازی محبوب است که توسط سگا توسعه و طراحی شده است. اولین نسخه از این بازی در سال 1991 به سبک سکوبازی برای کنسول بازی سگا جنسیس (Sega Genesis) عرضه شد. شما می‌توانید این نسخه از سونیک خارپشت را با مراجعه به لینک زیر به صورت آنلاین در سایت دولک بازی کنید.

داستان، گیم پلی و جزئیات بازی سونیک خارپشت

شما در بازی سونیک خارپشت هدایت یک جوجه تیغی آبی رنگ را بر عهده دارید. یکی از مشخصه‌های اصلی این جوجه تیغی امکان حرکت با سرعت مافوق صوت (سوپرسونیک) است که به شکل قابل توجهی به ایجاد هیجان در بازی کمک می‌کند. در این بازی، هدف سونیک شکست دادن دکتر رباتنیک (Dr. Robotnik) است (که با نام دکتر اگمن Dr. Eggman نیز شناخته می‌شود). دانشمندی شرور که در پی سطله بر تمام دنیا با به دست آوردن قدرت شش زمرد هرج و مرج است.

بازی آنلاین سگا سونیک کلاسیکس Sonic Classics - سونیک خارپشت سونیک خارپشت Sonic the Hedgehog

در طول مسیر بازی با دشمنانی در قالب ربات روبرو می‌شوید که حیواناتی داخل آن‌ها توسط دکتر رباتنیک زندانی شده‌اند. با پرش روی نقاط حساس این ربات ها می‌توانید ربات ها را نابود کنید و ضمن دریافت امتیاز، حیوانات اسیر شده داخل آن‌ها را نیز آزاد کنید. علاوه بر این لازم است مراقب سقوط، له شدن توسط دیواره‌ها و اجزای متحرک بازی یا غرق شدن هم باشید.

هر بار برخورد با ربات های دشمن یا سایر المان‌های خطرناک در صورت نداشتن حلقه (Ring) باعث از بین رفتن یکی از جان های سونیک می‌شود. حلقه‌های جمع‌آوری شده علاوه بر داشتن این نقش محافظتی با رسیدن به صد عدد یک جان اضافه به شما هدیه می‌دهند. با این حال فراموش نکنید در اثر برخورد با ربات ها تمام حلقه‌های خود را از دست می‌دهید. البته اگر به موقع بجنبید می‌توانید تعدادی از آن‌ها را پیش از ناپدید شدن مجددا جمع آوری کنید. سپرها و برخی المان‌هایی که در طول بازی به دست می‌آورید هم می‌تواند به طور موقت شما را از آسیب دشمنان محافظت کند.

بازی آنلاین سگا سونیک کلاسیکس Sonic Classics - سونیک خارپشت سونیک خارپشت Sonic the Hedgehog

مراحل بازی

بازی از شش مرحله اصلی موسوم به Zone تشکیل شده است که هرکدام شامل سه مرحله فرعی به نام Act می‌شوند. در پایان اکت های اول یا دوم اگر حداقل 50 حلقه به همراه داشته باشید با به دست آوردن یک حلقه بزرگ به مرحله‌ای ویژه هدایت می‌شوید. در این مرحله‌ها سونیک در یک مارپیچ چرخان و مملو از حلقه با سرعت بالا حرکت می‌کند. به ازای هر 50 حلقه‌ای که در این مراحل به دست می‌آورید یک امکان ادامه بازی هدیه می‌گیرید. البته هدف اصلی به دست آوردن زمرد هرج و مرجی است که در مارپیچ پنهان شده است.

در انتهای هر مرحله اصلی نیز می‌بایست با شخص دکتر رباتنیک به صورت مستقیم مبارزه کنید. با نابودی ماشین دکتر رباتنیک مرحله به پایان می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دولک را در تلگرام دنبال کنید