معرفی بازی

بازی حمله رودخانه ای River Raid

حمله رودخانه‌ای یا یورش رودخانه‌ای (River Raid: ریور رید) عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی های نوستالژی در سبک تیراندازی است که در سال 1982 توسط شرکت Activision برای کنسول های آتاری 2600 منتشر شد. شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر این بازی را به صورت آنلاین تجربه کنید.

گیم پلی و جزئیات بازی River Raid

در این بازی، شما هدایت یک هواپیمای جنگی را بر عهده دارید که برفراز یک رودخانه آرام پرواز می‌کند. البته در طول بازی هلی کوپترها، هواپیماها و همینطور کشتی‌های دشمن تلاش می‌کنند این آرامش را برهم بزنند. برخورد هواپیمای شما با این تجهیزات جنگی یا ساحل رودخانه هواپیمایتان را به نابودی خواهد کشاند. البته فراموش نکنید باید مراقب میزان سوخت هواپیما هم باشید.

شما در طی این نبرد لازم است با تیراندازی به ادوات جنگی دشمن و هدایت مناسب هواپیما به سمت راست یا چپ از آن محافظت کنید. در اثر تماس با مخزن‌های سوختی که در مسیر بازی مشاهده می‌کنید هم می‌توانید از اتمام سوخت خود جلوگیری کنید. فراموش نکنید تیراندازی به تجهیزات دشمن، تیزاندازی به موانعی که بین مرحله‌ها وجود دارد و حتی هدف قرار دادن مخزن‌های سوخت امتیاز شما را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر به اندازه کافی سوخت دارید بهتر است این مخازن را هم با یک تیر خلاص کنید!

گفتنی است بازی River Raid به شکل تک نفره و دو نفره قابل انجام است.

کلیدها و نحوه انجام بازی

برای شروع بازی لازم است ابتدا دکمه RESET (یا RES) را فشار دهید. برای تغییر بین حالت‌های تک نفره و دو نفره هم می‌توانید از دکمه SELECT (یا SEL) استفاده کنید. کلیدهای پیشفرض بازی برای بازیکن اصلی عبارتند از:

  • کلیدهای راست و چپ: برای هدایت هواپیما به سمت راست و چپ
  • کلیدهای بالا و پایین: برای افزایش و کاهش سرعت حرکت هواپیما
  • کلید Space: برای تیراندازی

این کلیدها از طریق بخش تنظیمات کنسول قابل تغییر هستند.

2 thoughts on “بازی حمله رودخانه ای River Raid

    • سلام درحال حاضر فقط می تونید داخل سایت به صورت آنلاین بازی کنید. البته شبیه سازها و فایل رام ها رو می تونید با جستجو در اینترنت از سایت های دیگه دریافت کنید.

      پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دولک را در تلگرام دنبال کنید