معرفی بازی

بازی نوستالژی حفرکننده Digger

بازی Digger (به فارسی: حفرکننده) از بازی‌های محبوب و خاطره‌انگیز است که در سال 1983 توسط شرکت Windmill Software منتشر شد. در این بازی شما هدایت کاراکتری به نام حفرکننده یا Digger را برعهده دارید که در محیطی زیر زمینی قرار گرفته است. با جابجایی این شخصیت به شکل افقی یا عمودی می‌توانید زمین پیش روی خود را حفر کنید.

گیم پلی و جزئیات بازی Digger

در طول مسیری که زمین را حفر می‌کنید می‌توانید با جمع آوری زمردهای سبز رنگ امتیاز بگیرید. البته کیسه‌های طلا که ارزش بیشتری دارند را هم نباید نادیده بگیرید. برای به دست آوردن محتویات این کیسه‌ها لازم است با جابجایی کیسه یا حفر زمین زیر آن باعث سقوط کیسه شوید تا طلاهای موجود در آن از کیسه خارج شوند.

طبیعتا حفرکننده تنها شخصیت این بازی نیست. هیولاهای سمجی در مسیری که حفر شده است به قصد نابودی شما را تعقیب می‌کنند. شما علاوه بر فراری دادن حفرکننده از دست آن‌ها می‌توانید کیسه‌های طلا را روی آن‌ها بیاندازید یا به سوی آن‌ها شلیک کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم در مصرف تیرهای خود صرفه جویی کنید چرا که پر شدن آن‌ها کمی زمان می‌برد. همچنین مراقب سقوط کیسه‌های طلا باشید. این کیسه‌ها علاوه بر کشتن هیولاها اگر روی سر Digger بیفتند او را هم نابود می‌کنند!

در ابتدا هیولاها به شکل نوبین (nobbin) ظاهر می‌شوند اما در مراحل پیشرفته‌تر نوبین‌ها ممکن است به هوبین (hobbin) تغییر شکل دهند. هوبین‌ها قابلیت‌های بیشتری دارند و قادر به حفر زمین و از بین بردن زمردها و کیسه های طلا هم هستند.

وقتی تمام هیولاها (که تعداد آن‌ها در هر مرحله متفاوت است) ظاهر شوند یک گیلاس در بازی نمایان می‌شود. با تصاحب این گیلاس، حالت جایزه (bonus) برای مدت بسیار کوتاهی فعال می‌شود. در این مدت شما می‌توانید هیولاها را نوش جان کنید.

هر محله زمانی به پایان می‌رسد که زمردهای آن مرحله تمام شده باشد یا همه هیولاها را نابود کرده باشید.

کلیدهای پیشفرض بازی

در بازی آنلاین Digger روی رایانه کافیست از کلیدهای پیکانی بالا، پایین، راست و چپ برای هدایت Digger و از کلید F1 برای تیراندازی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دولک را در تلگرام دنبال کنید