معرفی بازی

بازی دیو خطرناک Dangerous Dave

دیو خطرناک (به انگلیسی: Dangerous Dave) عنوان یک بازی خاطره‌انگیز با سبک سکوبازی (پتلفرم) است که اولین نسخه از آن در سال 1988 توسط John Romero ساخته شد. پس از آن، نسخه‌های دیگری از جمله نسخه تحت DOS (سال 1990) نیز منتشر شد که با کمک لینک زیر می‌توانید به صورت آنلاین آن را تجربه کنید.

گیم پلی و جزئیات بازی دیو خطرناک

در این بازی شما تلاش می‌کنید شخصیت اصلی داستان که دیو نام دارد را در طول ده مرحله هدایت کنید. در این مراحل دیو در مخفیگاه دشمن خود یعنی کلاید (Clyde) قدم می‌گذارد. شما می‌توانید انواع جواهرات و گنجینه‌هایی که در طی مسیر پیدا می‌کنید را جمع‌آوری کرده و امتیاز خود را افزایش دهید. برای عبور از هر مرحله لازم است ابتدا جام طلایی رنگ مرحله را پیدا کنید و سپس دیو را به سمت در خروجی هدایت کنید.

طبق معمول در این بازی هم با چالش‌های مختلفی نیز روبرو می‌شوید. عبور از موانع، رودخانه‌ها و آتش در کنار دشمنانی که باید از برخورد با آن‌ها پرهیز کنید مسیر بازی را دشوار و نسبتا پر حادثه می‌کند. فراموش نکنید این دشمنان گاهی اوقات به شما تیراندازی هم می‌کنند .

در برخی از مراحل بازی می‌توانید با کمک اسلحه‌ای که در طول مرحله به دست می‌آورید به دشمنان خود تیراندازی کنید. جت پک ها هم در مسیرهای طولانی به یاری‌تان می‌آیند و امکان پرواز را برای شما فراهم می‌کنند.

توجه داشته باشید اگر به اندازه کافی هوشمندانه عمل کنید می‌توانید محل‌های مخفی بازی را هم پیدا کنید!

کلیدهای بازی

  • کلید F2: نمایش کنترل پنل (برای تغییر تنظیمات از جمله هدایت دیو با کمک ماوس یا صفحه کلید و تغییر کلیدهای پیشفرض بازی، تغییر گرافیک و فعال یا غیرفعال‌سازی صدا)
  • کلید F3: ریستارت کردن بازی
  • کلید F9: متوقف کردن بازی

کلیدهای پیشفرض برای انجام بازی

  • کلیدهای پیکانی راست، چپ، بالا و پایین: برای هدایت دیو
  • کلید Ctrl: برای تیراندازی
  • کلید Alt: برای روشن یا خاموش کردن جت پک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دولک را در تلگرام دنبال کنید